interiéry s tradicí od roku 1992
Menu
Blog
#

Home office – aktuální trend

20. 04. 2020

Z kanceláří se mnozí z nás přesunuli do svých domovů, kde se snažíme zůstat produktivní. Kdo ale může říci, že i v pohodlí domova má příjemné sezení při práci na počítači?

Nacházíme se v složité době, kdy máme doslova omezen pohyb, možnost svobodně dýchat a vídat se s blízkými. Šťastnější z nás si mohli svou práci vzít domů a nepřijít tak o živobytí. Pro mnohé je ovšem home office novinka, na kterou nejsou vybaveni vhodným prostorem, nábytkem, ani klidnými podmínkami.

Několikahodinové nesprávné sezení ovšem může napáchat závratné a dlouhodobé následky na našem zdraví! Tušíme to zřejmě všichni, a mnozí z nás to i při každodenní kancelářské práci pociťují. Abychom se tím ale hlouběji zabývali, nezbývá nám v dnešní uspěchané době čas…

Jsme vděčni, že známe německou firmu Wilkhahn, která zkoumání dělá za nás, a pak se s námi o poznatky každoročně dělí. Sami tak máme možnost vyzkoušet, jestli několik změn, jako správná výška židle, sklon loktů, či úhel zorného pole rozdíl udělá. Podívejte se na to, jak by to mělo ideálně vypadat.

Zajímavé video o vývoji kancelářské židle s technologií Trimension v angličtině můžete shlédnout kliknutím na obrázek.

Než si vyberete pracovní židli do svého domova, stojí za to zvážit kolik času na ní budete trávit, jak kvalitně je zpracovaná, zda dbá na zásady zdravého sezení a jakou má životnost. Mnohdy tedy levná židle, která je dostupná v běžném prodeji udělá více neplechy, než byste si v prvopočátku mysleli.

Chtěli bychom váš správný výběr podpořit. Obzvláště v těchto časech… Vybrali jsme pro vás několik typů kancelářských židliček z dílny partnera Wilkhahn, o kterých sebevědomě můžeme říci, že nebudete litovat. Do konce května vám můžeme zajistit také bleskové dodání (běžně čekáme i 6 týdnů než lze židličky doručit) a navíc obzvláště zajímavou cenu.

Přejeme všem pevné zdraví, příjemné pracovní prostředí a brzký návrat do zdravého prostředí.

Pavlína Klementová
Marketing, AKIT

(foto a video zdroj: Wilkhahn)