interiéry s tradicí od roku 1992
Menu
Blog
#

Orgatec

25. 10. 2018

Ani tentokráte jsme si nemohli nechat ujít veletrh Orgatec, který proběhl od 23. do 27.10.2018. Koná se každoročně v německém Kolíně nad Rýnem, letos zde vystavovalo 753 firem a navštívilo jej 63 000 hostů ze 142 zemí světa! Doprovodný program jsme opět bohužel nestihli, jelikož naši celodenní pozornost upoutaly stánky jednotlivých výrobců.

Jelikož veletrh uzavírá výstavní sezónu roku, mnoho nového už tu většinou k vidění není – hlavně pro ty, kteří jezdí pravidelně na velké veletrhy od začátku roku – Stockholm, Miláno.

Naši parneři:

Švédský Lammhults uvedl dvě novinky. První se týkala doplnění řady Archal o konferenční model Archal XL. Druhá novinkou byl Detach worksystem, takové 2 v 1 (paraván vč. elektro panelu).

Blå Station, taktéž ze Švédska, předvedl svou novinku BOB Job – modulární sezení, které lze využít na schůzky, nebo malé pracoviště.

Italští ICF ukázaly hned několik novinek konferenčního sezení. Nové modely nebo úpravy stávajících židlí, např. Stick nebo Cloud.

Domácí Wilkhahn měl z našich partnerů největší stánek. Ukazoval novinky, ale i stávající produkty.  Zaujala mne prezentace kancelářských židlí, kdy židlemi pohybovaly drátky (židle jako loutka), a tím ukázali co jejich unikátní mechanika umí.
Veletrh se věnoval především výškově stavitelným stolům a kancelářským židlím (snadná ovladatelnost mechanik, zaměření na pohodlnost a komfort). Mnoho výrobců prezentoavlo akustické buňky do open space pro vytvoření soukromí (pracoviště, zasedačky nebo jen takové malé „telefonní budky“).

Úplnou novinkou pro nás byla mechanika kancelářské židle, která umožňuje pohyb jen do za aretované polohy. Tzn. u klasické mechaniky lze aretovat židli a vůbec se nehne (zůstane v této poloze), kdežto u této můžete za aretovat, a zároveň se lze vrátit zpět – rozsah např. 0-100 st.

Fotogalerie z veletrhu je k nahlédnutí zde.
Helena Račáková
Project Manager, AKIT