interiéry s tradicí od roku 1992
Menu
Blog
#

Realizace – aula UTB ve Zlíně

30. 11. 2021

Představujeme právě dokončenou rekonstrukci auly na zlínské univerzitě Tomáše Bati pod vedením výjimečné české architektky Evy Jiřičné. Takovéto projekty jsou v ČR vzácné, o to více nás těší, že jsme se na něm mohli podílet.

„Původní aula stará téměř třicet let se proměnila v reprezentativní a moderně zařízené prostory. Prošla kompletní rekonstrukcí od střechy až po suterén. Má zcela nové sedačky, vnitřní vybavení, špičkovou audiotechniku, foyer i sociální zařízení.

„Nejdůležitější je, aby se lidé, kteří tady budou sedět a poslouchat, cítili dobře. Myslím, že se nám podařilo vytvořit velmi příjemné a reprezentativní prostředí, přeci jen se tady odehrávají velmi důležité okamžiky v životě studentů i jejich rodin v podobě promocí,“ řekla architektka Eva Jiřičná.

Interiér zvolila Eva Jiřičná barevný. Například křesla odráží barvy univerzity, tedy oranžovou.“ uvádí na stránkách UTB.

Výjimečná, pohodlná, moderní křesla s praktickými prvky jako sklopný stoleček do područky sedačky a zásuvka s USB jsou z dílny našeho italského partnera Aresline. Pro projekt byly vybrány především z důvodu vysoké kvality, příjemného sezení a výjimečného designu. Mohou se pochlubit ojedinělým anti-panic systémem sklopného stolku, který ani ve vypjatých situacích neohrozí návštěvníky. Vše bylo navrženo a implementováno do ojedinělého prostoru auly, která pojme na 420 sedících.

Výběrové řízení Univerzity Tomáše Bati bylo vyhlášeno v květnu letošního roku a společnost AKIT v něm svou nabídkou zvítězila. Instalace sedaček byla dokončena v listopadu 2021. Kompletně rekonstruovaná aula čeká na své slavnostní otevření v průběhu prosince, pokud to situace dovolí.

Články v médiích si můžete přečíst zde…

ČT24 / Architektka Jiřičná navrhla novou podobu auly zlínské univerzity tak, aby se v ní cítili všichni dobře

idnes.cz / Člověk musí být nespokojený, aby se zlepšoval, říká architektka Jiřičná

archiweb.cz / Zlínská univerzita dokončuje rekonstrukci auly, autorkou je Eva Jiřičná

zlinsky.denik.cz / Slavná zlínská architektka si prohlédla zrekonstruovanou univerzitní aulu

Pavlína Klementová
Marketing, AKIT