interiéry s tradicí od roku 1992
Menu
Blog
#

Stockholm Furniture & Light Fair 2019

10. 02. 2019

Skandinávský svátek designu je za námi, a my přinášíme nahlédnutí do dění…

5 – 9.2.2019 se konal ve švédském Stockholmu další ročník veletrhu, který představuje top výrobce nábytku z celého světa. Letos se ukázalo přes 700 společností z oblasti interiéru – tématem je nábytek a osvětlení.
Byť je mezi nimi 80% zástupců ze severských zemí, již tradičně tam potkáte firmy z celého světa.

Veletrh nabídl nejen přehlídku trendů, ale např. exhibici interiéru z oblasti restauračního zařízení. V části nazvané Greenhouse představilo výrobky 37 designérů a prezentovalo se 29 designových škol z 20 různých zemí. Vybrány byly odbornou porotou.

Letošními česnými hosty veletrhu byly Lyndon Neri a Rossana Hu, čínská dvojice z designového a architektonického studia Neri&Hu, která byla oceněna za vytvoření instalace vyzdvihující sociální problémy v Číně.

Neri a Hu

Ani tento rok nechyběla prezentace našich partnerů. Stánek Lammhults opět zaujal na první pohled; zda-li je to velikostí, výrazným osvětlením, kombinací barev, květenou, netuším…, ale přehlédnout jej nešlo! K vidění byl dominantní stůl PONTO, který kloubí exkluzivitu a jednoduchost. V kombinaci s konferenční židlí CAROUSEL vypadal skvěle! Zahlédli jsme také vkusnou prezentaci skořepinové židle GRADE PLUS a sedačky APERI

 

 

Finské Inno natočilo krátké video ze stánku… INNO VIDEO

 

Blå Station zvolilo pastelové barvy stánku (i když nebyli jediní). Překrásně prezentovalo akustické stěny ARC, sedačku BOB určenou pro bytové interiéry a ze stejné řady také BOB JOB – ojedinělé řešení, které dokáže skloubit kancelářský i neformální prostor. Novinkou je také osvětlení – lampy, také ze stejné série BOB a židle RÖHSSKA.

 

Nechyběli ani zástupci EFG a RAGNARS

 

Pokud ovládáte ruštinu, můžete vyrazit na virtuální procházku veletrhem – VIDEO

 

Klementová
Marketing, AKIT