interiéry s tradicí od roku 1992
Menu
Blog
#

Stockholm Furniture & Light Fair 2023

10. 02. 2023

Přinášíme obrazové ohlédnutí z veletrhu ve Stockholmu.

6 – 10 února se konal (nejen) námi oblíbený veletrh plný interiérového designu v hlavním švédském městě. Letos jej navštívilo 26 498 hostů! Neuvěřitelných 525 z nich byli zástupci médií. Vystavovalo 478 firem/značek a návštěvníci byli především z Norska, Finska, Dánska, Velké Británie a Německa.

Setkali jsme se a prohlédli si novinky zejména našich partnerů – Lammhults, Abstracta, Blå Station a Inno. Zde malé ohlédnutí pro ty, kteří ve Stockholmu chyběli.

Jednou z novinek švédské firmy Lammhults byl stolek „Caio“. Odvážný kubistický a monochromní stolek navrhla designérka Gunilla Allard s odkazem na jeden z jejich ikonických kousků nábytku z konce šedesátých let.

Další novinkou, kterou jsme měli možnosti si vyzkoušet bylo expresivní modulární sezení „Bau“, které na první pohled zaujme svým netradičním tvarem. Autorem této hravé kolekce je designové studio Note.

Součástí Lammhults design Group je i firma Abstracta. Ta se rozhodla akustické panely povýšit do formy obrazů v nové kolekci „Abstracta x Wall of Art“ a vytvořit tak pomocí této novinky příjemnou zvukovou kulisu a zároveň inspirativní atmosféru. 13 různých motivů navrhli 4 různí umělci.
Novinkou bylo i výjimečně řešené akustické osvětlení ve tvaru koule „Moon“.

Nemohli jsme samozřejmě vynechat i našeho finského partnera Inno. U něj nás uchvátila nová kolekce Naku z certifikovaného masivního dřeva jejímž designérem je zakladatel Inna Harri Korhonen. Je charakteristická svým ušlechtilým řemeslným zpracováním dřeva spolu s nadčasovým designem. Produktová řada zahrnuje stohovatelné židle, stoličky, stoly a police na knihy.

Třešničkou na dortu se stala firma Blå Station. Ta si pro návštěvníky připravili spoustu novinek.

Produktovou řadu BOB rozšířili o novinku „BOB Solo“, samostatnou jednotku, která poskytuje soukromí. Nabízí spoustu možností doplňků včetně malého stolku z masivního dubu, který je ideální na notebook, knihy či dokumenty a nabízí také možnost bezdrátově dobít elektronická zařízení. Samostatná jednotka je i novinka „BOB Biz“, která nabízí flexibilní řešení pro soukromou konverzaci ve společných prostorech. Posledním novinkou kolekce je „BOB Corner“. Díky novému rohovému prvku je sedací systém BOB ještě flexibilnější. Modulární sestava tak nabízí řadu nových možností a tvarů.

Novinky sedacího nábytku doplnila inovativní a originální židle „OM“. Odlehčená židle designéra Johana Ansandera nás z pohledu konstrukce zaujmula tvarovaným kusem překližky, který přechází ze zadních noh do opěradla.

Od stejného designéra jsme mohli vidět na veletrhu ještě jednu novinku a to „oblečenou“ verzi křesla Maximus navrženou v roce 2021. Očalouněné hravé křeslo Max je výrazné svou robustností, ale za to nabízí vysoký komfort.

Na závěr nám byla předvedena ještě jedna novinka a to odkládací stolek „Turn“ vyrobený z masivního dřeva.

Krom našich partnerů jsme navštívili spoustu jiných stánků, některé nás zaujaly svými inovativními či originálními produkty, některé zase přitáhly pozornost celkovým návrhem a nápaditostí instalace. Na závěr jsme si prohlídli i zajímavou instalaci studia Front. Fascinaci přírodou se studio snažilo vyjádřit skrze kombinaci high-tech s tradičními technikami jako je tkaní a vyšívání.

Pavlína Klementová
Marketing, AKIT

(foto zdroj: AKIT a partneři)