interiéry s tradicí od roku 1992
Menu
Blog

Otevření integrovaného hřiště pro děti

16. 05. 2019

Právě bylo dokončeno nové hřiště v pražském Dětském centru Paprsek. Je nám velikou ctí, že jsme mohli napomoci vzniku této milé aktivity pro děti!

Rotary klub Praha ve spolupráci s dalšími pražskými a zahraničními Rotary kluby a firmou Herold na konci března dokončil realizaci jednoho ze svých největších projektů, kterými přispívá k rozvoji společnosti. Hlavní myšlenkou tohoto projektu bylo vytvořit hřiště, na kterém si budou společně hrát postižené děti a děti bez postižení. Aktivity na hřišti byly vybrány tak, aby omezily nutnost asistence dospělých, jsou plně bezbariérové a i povrch okolo umožňuje snadný pohyb vozíčkářů.

Po roce příprav projektu a získávání finančních prostředků, které nakonec dosáhly částky přes 800 tisíc korun českých, se vše podařilo a hřiště bylo po dvou týdnech prací postaveno. Nyní již hřiště slouží jak klientům Paprsku, tak dětem z vedlejší školky, kteří si zde mohou společně hrát.

Slavnostní otevření hřiště v Dětském centru Paprsek – Bílinská 517, Praha 9 Prosek proběhlo 15.5.2019 v 15:00hod jako součást týdne Rotary v Praze. Jsme moc rádi, že jsme se mohli podílet na této aktivitě. Věříme, že má smysl pomáhat a snažit se, nejen v blízkém okolí, vytvářet prostředí, kde se mohou lidé ve volných chvílích sejít a trávit příjemný čas s dětmi.

Pavlína Klementová
Marketing, AKIT

(foto zdroj: Rotary klub)