interiéry s tradicí od roku 1992
Menu
Blog

Salone del Mobile Miláno 2019

15. 04. 2019

Světová jednička v interiérovém designu proběhla v týdnu od 8.4.2019 v italském Miláně. Již 58. ročník prestižní přehlídky nabídl to nejlepší především z bytového designu. Jsme rádi, že jsme u toho mohli opět být a přinášíme obrazové shrnutí a zážitky…

Dva dny jsme měli na to, abychom doslova proběhli co nejvíce z 16 pavilonů nabitých stánky výrobců a designerů z celého světa. Návštěvnost veletrhu byla gigantická, dle organizátora prošlo branami 386 tis. lidí ze 181 zemí. Oproti předešlému ročníku – 2017, to byl nárůst o 12%. Organizaci hodnotíme velmi kladně, již na letišti čekali průvodci ochotni pomoci s dopravou na výstaviště, ve veřejné dopravě se snadno zorientoval každý, kdo rozpoznal červeno bílé logo akce. Samotný chod veletrhu mne příjemně překvapil. Až na tlačenice při vstupu/výstupu, nebo nekončící řady na šatnu, byl všude dostatek prostoru si oddychnout, vychutnat si skvělou kávu či dobrotu italské kuchyně. Orientace v prostorách byla relativně snadná, stánky byly přehledně umístěné, ať už s konkrétním cílem či jen tak, vždy jsme došli tam, kam jsme si přáli. Nevýhodou byly prezentace firem, u kterých bylo potřeba se předem registrovat. Tam jsme řadu u vstupu ani nepokoušeli, a tak nám jistě ušla nejedna zajímavá prezentace.

S velikým zájmem jsme mířili k našim partnerům. Pochopitelně jsme se těšili na novinky, ale také jsme se opět se všemi sešli osobně (i přesto, že se setkáváme každoročně i mimo veletrhy). Naší první zastávkou byl švédský Blå Station. Stánek, ostatně jako valná většina na výstavišti, byl laděn do pastelových, přírodních odstínů.  Jednoduchá, ale krásně provedená židle Pinzo z lokální borovice nás zaujala nejdříve. Hned pak nás nadchl příběh židliček Röhsska, které designér Fredrik Paulsen navrhl pro švédské museum designu. Po něm také nese své jméno. Nechyběla ani prezentace BOB Job.

Na stánku švédského, námi velmi oblíbeného partnera Lammhults jsme se cítili příjemně několik hodin. Nejen že jsme detailně prohlédli a prozkoumali nové Ponto a Grade Plus. Poctivě jsme také „vyseděli“ každý kus nábytku…

Finské Inno je taktéž naším dlouhodobým a obdivovaným partnerem. Jejich prezentace byla jako vždy čistá, ladná, s jemnými křivkami, v příjemných barevných tónech a především vrcholně pohodlná. Za zmínku stojí Tilt M a Lab Meeting M&L v nových provedeních. Nové volně stojící paravany Katve a širší barevná škála věšáků (terakota, okrové odstíny).

A zde mnoho zajímavých prezentací z veletrhu…

Stránky veletrhu nejdete zde – https://www.salonemilano.it/en/exhibitions/salone-internazionale-del-mobile

Pavlína Klementová
Marketing, AKIT